Зарічанська громада
Закарпатська область, Хустський район

ДОГЛЯД ЗА ХВОРОЮ ДИТИНОЮ, ЯКІЙ НЕ ВСТАНОВЛЕНО ІНВАЛІДНІСТЬ.

Дата: 09.02.2022 08:19
Кількість переглядів: 309

НОВИЙ ВИД СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ.

ДОГЛЯД ЗА ХВОРОЮ ДИТИНОЮ, ЯКІЙ НЕ ВСТАНОВЛЕНО ІНВАЛІДНІСТЬ.

Враховуючи зміни у чинному законодавстві з 2019 року до трудового стажу зараховується догляд за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідності.

Перелік важких захворювань, розладів, травм, станів тощо, які дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджує Кабмін.

Як передбачають зміни до Закону «Про вне­сення змін до деяких законів України щодо по­силення соціального захисту осіб, які догля­дають за хворими дітьми», одному з батьків дитини, яка має важку хворобу, але їй не вста­новлено інвалідності, призначають допомогу. Крім батьків, це можуть бути усиновлювач, опі­кун, піклувальник, один із прийомних батьків або батьків-вихователів, які постійно живуть із дити­ною та доглядають її. Усіх цих осіб, які фактично здійснюють догляд за хворою дитиною, від січня 2019 року внесено до переліку осіб, які підля­гають загальнообов’язковому державному пен­сійному страхуванню.

Відповідно, страховий стаж для них за пері­оди отримання такої допомоги обчислю­ється за даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

При обчисленні заробітної плати, з якої ви­значається розмір пенсії за періоди отриман­ня допомоги, враховується мінімальний розмір заробітної плати. З 1 січня 2022 року розмір мінімальної зарплати становить 6 тися­ч 500 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь