ДОГЛЯД ЗА ХВОРОЮ ДИТИНОЮ, ЯКІЙ НЕ ВСТАНОВЛЕНО ІНВАЛІДНІСТЬ.
НОВИЙ ВИД СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ.
ДОГЛЯД ЗА ХВОРОЮ ДИТИНОЮ, ЯКІЙ НЕ ВСТАНОВЛЕНО ІНВАЛІДНІСТЬ.
Враховуючи зміни у чинному законодавстві з 2019 року до трудового стажу зараховується догляд за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідності.
Перелік важких захворювань, розладів, травм, станів тощо, які дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджує Кабмін.
Як передбачають зміни до Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми», одному з батьків дитини, яка має важку хворобу, але їй не встановлено інвалідності, призначають допомогу. Крім батьків, це можуть бути усиновлювач, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків або батьків-вихователів, які постійно живуть із дитиною та доглядають її. Усіх цих осіб, які фактично здійснюють догляд за хворою дитиною, від січня 2019 року внесено до переліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.
Відповідно, страховий стаж для них за періоди отримання такої допомоги обчислюється за даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
При обчисленні заробітної плати, з якої визначається розмір пенсії за періоди отримання допомоги, враховується мінімальний розмір заробітної плати. З 1 січня 2022 року розмір мінімальної зарплати становить 6 тисяч 500 грн.