Захист прав дітей.

Основними завданнями Служби у справах дітей Зарічанської сільської ради є захист прав дітей, а саме:

1. реалізація державної політики з питань захисту прав дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень на території громади;

2. забезпечення права кожної дитини зростати і виховуватися в сімейному оточенні;

3. попередження соціального сирітства;

4. популяризація сімейних форм виховання.

Служба у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, наказами служби у справах дітей Закарпатської обласної державної адміністрації, рішеннями сесії та виконавчого комітету Зарічанської сільської ради, розпорядженнями  Зарічанського сільського голови,  Положенням про Службу та іншими нормативно-правовими актами.

З турботою про дітей.

Кожна дитина має право жити в турботливій сім'ї. Але, на жаль, кілька тисяч дітей щороку потрапляють до інтернатів, хоча є альтеративи - сімейні форми виховання.

16:50 16.12.2021

Засідання комісії з питань захисту прав дітей.

1 грудня 2021 року під головуванням сільського голови Марини Васько відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. Комісія, що діє при виконавчому комітеті Зарічанської сільської ради, працює для результативного вирішення проблеми виховання та всебічного розвитку дітей, забезпечення інтересів кожної дитини, реалізації її прав та інтересів.

16:14 01.12.2021

Алгоритм дій при виявленні дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

Кожен з нас може стати учасником, свідком, просто проходити поруч чи дізнатися, коли малолітня чи неповнолітня дитина потрапляє у складні життєві обставини: жебракує, бродяжить, залишена без догляду дорослих, голодна, брудна, страждає від домашнього насильства, алкоголізму батьків, має прояви неадекватної поведінки.      Як діяти в цій ситуації? Чи байдуже пройти поруч, ніби нічого не бачиш? Чи бути Людиною: зупинитись, допомогти, звернутися у відповідні служби територіальної громади?…  У таких випадках ми пропонуємо здійснити наступні дії: -  Перш за все, необхідно підійти до цієї дитини.

15:28 02.11.2021