Алгоритм дій при виявленні дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

Дата: 02.11.2021 15:28

Кожен з нас може стати учасником, свідком, просто проходити поруч чи дізнатися, коли малолітня чи неповнолітня дитина потрапляє у складні життєві обставини: жебракує, бродяжить, залишена без догляду дорослих, голодна, брудна, страждає від домашнього насильства, алкоголізму батьків, має прояви неадекватної поведінки.
     Як діяти в цій ситуації? Чи байдуже пройти поруч, ніби нічого не бачиш? Чи бути Людиною: зупинитись, допомогти, звернутися у відповідні служби
територіальної громади?…
 У таких випадках ми пропонуємо здійснити наступні дії:
-  Перш за все, необхідно підійти до цієї дитини.

-      Якщо дитина маленька – взяти на руки, заспокоїти, запитати як звати, де живе, хто батьки, де вони…      -    Дитину старшого віку слід розпитати, що сталося, заспокоїти, з’ясувати, яка потрібна допомога, де і з ким дитина проживає, навчається, хто батьки.
-   Зателефонувати до відповідних служб Зарічанської сільської ради , старостатів або Хустського районного управління поліції, де працюють спеціалісти, фахівці, в коло посадових обов’язків яких входить захист прав та інтересів дітей.

Наголошуємо, що ми приймаємо звернення в усній, письмовій формі, за телефоном, на електронну адресу,   адже головною метою є запобігти, допомогти, врятувати дитину, яка потребує допомоги:
          102, hust.police@gmail.com – Хустське відділення поліції;

ssd_zargr@ukr.net – служба у справах дітей;
  zaricharada@ukr.net – профільний заступник сільського голови та фахівець із соціальної роботи;      lydmilailnitskaya@gmail.com – уповноважена особа відділу соціального захисту ТГ з питань запобігання домашньому насильству;

vilchivkasilrada@ukr.netcтаростат сіл Вільхівка, Нижнє Болотне;                                   hrebljanskarada@ukr.net – старостат села Гребля.

Після отримання будь-якого звернення (усного, письмового, анонімного), відповідні спеціалісти виїдуть на місце події, з’ясують причину виникнення складних життєвих обставин, встановлять батьків дитини та проведуть з ними індивідуально-профілактичну роботу, обстежать умови проживання дитини.

При необхідності будуть вжиті відповідні заходи реагування:
влаштування дитини у дитяче відділення лікарні;
влаштування дитини у центр соціально-психологічної реабілітації дітей, будинок дитини, інтернатні заклади тощо;
притягнення батьків до відповідальності за ст.184 КУпАП;
ініціювання відібрання дитини від батьків чи позбавлення їх батьківських прав;
притягнення батьків до відповідальності згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;
притягнення особи до відповідальності на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Крім цього, додатково надаємо телефони довіри, на яких консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи, соціальні працівники, соціальні педагоги з питань насильства над дітьми та жорстокого поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічних проблем, негараздів у стосунках з дорослими та однолітками, майнових прав дітей, а також булінгу і безпеки в Інтернеті тощо.

Національна дитяча «гаряча» лінія: 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
Консультування проводиться з понеділка по п’ятницю з 12.00 по 16.00.
Уповноважений Президента України з прав дитини 044 225 76 75
Гаряча лінія «Служби розшуку дітей» – 0 800 50 14 14
Сервісна служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України – 0 800 50 51 70
Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000 (з мобільних телефонів)
Гаряча лінія з питань запобігання насильства 116 123 (з мобільних телефонів) або 0 800 500 325
Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей — 0 800 500 335
Цілодобовий телефон довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім`ї — 044 451 5451.