День пам'яті Чорнобильської трагедії.
Щороку 26 квітня Україна і весь світ вшановують пам?ять жертв Чорнобильської трагедії. Чорнобильська катастрофа стала найбільшою в історії ядерної енергетики, спричинила людські жертви, колосальні економічні втрати та безпрецедентне радіаційне забруднення довкілля.
Ця трагедія забрала життя тисяч людей, перетворила ліси й поля на зону відчуження, завдала колосальної шкоди екології.
Тисячі синів та доньок України пішли тоді на боротьбу із невідомою стихією.
Близько 2 мільйонів наших співвітчизників постраждали від цієї аварії – втратили життя, здоров?я, рідних, домівки. Світ став свідком не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя ліквідаторів цієї аварії. Пожежники, військові, медики, правоохоронці, представники інших професій мужньо й самовіддано працювали в зоні лиха. Через 36 років після трагедії на АЕС з’явилася нова загроза вибуху. Через окупацію ЧАЕС рашистами з першого дня війни і до кінця березня існувала небезпека повторення трагедії світового масштабу.
Уже третій місяць українці борються з навалою окупантів та запобігають повторенню страшної катастрофи.
Пам?ять про Чорнобиль як символ атому має застерігати людство про ту колосальну небезпеку, яку він несе, а світове співтовариство об?єднати у прагненні зупинити плани поневолення України російським агресором будь-якою ціною.
Схиляємо голови перед усіма, хто 36 років тому пішов у ядерний вогонь, аби зупинити ланцюгову реакцію смерті, віддав за нас своє життя та здоров’я.
Пишаємося ЗСУ та віримо у Перемогу!
Нехай атом залишається мирним!