День пам'яті Чорнобильської трагедії.

Дата: 26.04.2022 09:16

Щороку 26 квітня Україна і весь світ вшановують пам?ять жертв Чорнобильської трагедії. Чорнобильська катастрофа стала найбільшою в історії ядерної енергетики, спричинила людські жертви, колосальні економічні втрати та безпрецедентне радіаційне забруднення довкілля.

Ця трагедія забрала життя тисяч людей, перетворила ліси й поля на зону відчуження, завдала колосальної шкоди екології.

Тисячі синів та доньок України пішли тоді на боротьбу із невідомою стихією.

Близько 2 мільйонів наших співвітчизників постраждали від цієї аварії – втратили життя, здоров?я, рідних, домівки. Світ став свідком не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя ліквідаторів цієї аварії. Пожежники, військові, медики, правоохоронці, представники інших професій мужньо й самовіддано працювали в зоні лиха. Через 36 років після трагедії на АЕС з’явилася нова загроза вибуху. Через окупацію ЧАЕС рашистами з першого дня війни і до кінця березня існувала небезпека повторення трагедії світового масштабу.

Уже третій місяць українці борються з навалою окупантів та запобігають повторенню страшної катастрофи.

Пам?ять про Чорнобиль як символ атому має застерігати людство про ту колосальну небезпеку, яку він несе, а світове співтовариство об?єднати у прагненні зупинити плани поневолення України російським агресором будь-якою ціною.

Схиляємо голови перед усіма, хто 36 років тому пішов у ядерний вогонь, аби зупинити ланцюгову реакцію смерті, віддав за нас своє життя та здоров’я.

Пишаємося ЗСУ та віримо у Перемогу!

Нехай атом залишається мирним!