Як допомогти дитині під час панічної атаки

Дата: 29.08.2022 08:49

Фото без описуЯк допомогти дитині під час панічної атаки, – поради від МОЗ

?Найперше – не просіть дитину заспокоїтися і не боятися — вона вас просто не почує або не зрозуміє. Також не варто казати щось на кшталт «Нічого страшного не сталося», «Не варто так переживати». Краще скажіть: «Я бачу, що ти наляканий/а, але я поруч і допоможу тобі з цим впоратися».

?Говоріть з дитиною спокійно і впевнено, звертайтеся на ім’я, використовуйте максимально короткі та чіткі фрази.

?Попросіть зробити кілька глибоких вдихів і видихів, а далі дихати повільно, з довгим видихом, наче задуваємо свічки на торті.

?Переведіть її увагу на щось реальне, конкретне. Зробіть «заземлення»: попросіть подивитися на свої ноги, зробити перекати стопою, зігнути та розігнути пальці стоп.

Більше порад, як діяти, у матеріалі: https://moz.gov.ua/.../panichna-ataka-u-ditini-%E2%80%93...