Про метеорологічне та  гідрологічне  штормове попередження на 8-9 лютого 2024 року на  території  Закарпатської області

Дата: 07.02.2024 16:12

Про метеорологічне та  гідрологічне  штормове попередження

на 8-9 лютого 2024 року на  території  Закарпатської області

Відповідно до метеорологічного та  гідрологічного (№15) штормових  попередженнь  від  07.02.24 р Закарпатського  обласного  центру з  гідрометеорології   :  «В другу   половину  ночі , вдень 8 лютого та вночі  9  лютого переважно в центральній  та  східній  частині території  Закарпатської  області  очікуються  значні  опади  у  вигляді  дощу  , на  високогір’ї мокрого  снігу.  Місцями  пориви  вітру  15-20  м/с, на  високогір’ї ожеледь (І рівень  небезпечності, жовтий).

«Починаючи  з  вечора  7 лютого та  протягом  8-11 лютого  по  Закарпатській  області  очікується  тепла, дощова  погода, значні  дощі, на  високогір’ї  переважно  мокрий  сніг  з дощем.на  річках  області  , на  фоні  високої  водності,  очікується  відновлення  підвищення  рівнів води (над  рівнями  на  8 год 7  лютого):

-на більшості  річок на  1.0-1.5 м;

- в нижній   течії  р. Боржава  на  1.0-1.2 м, утримання  та  збільшення  шару  води на  заплаві, можливе  підтоплення  присадибних  ділянок  в  селах М. Комяти, Сільце, підтоплення  сільгоспугідь  сіл  Заріччя, Сільце, Камянське.  В. Комяти, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник, Вільхівка, автодоріг  Шаланки – В.Комяти, Комяти-Заріччя, с.Гребля- ВІльхівка (ІІ рівень  небезпеки- помаранчевий).

Очікується формування  значного та  силового стоку  з  підтопленням  понижених  місць ,  особливо  в  населених  пунктах  внаслідок  захаращення  русел   потічків  та  водовідвідних  канав, утворення  локальних селів та  зсувів  перезволоженого грунту. По  мірі  розвитку  синоптичної  ситуації, будуть  уточнюватись гідрологічні  прогнози»