Міжнародний день людей з інвалідністю.
Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН.
Цей день не є святом. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Активні люди з інвалідністю не хочуть, щоб їх сприймали лише в контексті медичного чи благодійного підходу розуміння інвалідності. Важливо пам’ятати, що кожна людина з інвалідністю – це така ж людина, як і без інвалідності.
Через сучасну російсько-українську війну чимало українців втрачають своє здоров’я. Кількість людей з інвалідністю як серед військових, так і цивільних, на жаль, збільшується. Наразі в країні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю.
Кожна людина має відчувати, що у своїй країні їй завжди прийдуть на допомогу! Цей день — своєрідне підбиття підсумків зробленого, аналіз фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їхнього життєвого рівня.
Україна імплементує міжнародні стандарти щодо забезпечення прав і свобод цієї категорії громадян у національне законодавство. Ці зміни насамперед про те, якою державою ми прагнемо бути, — державою без бар’єрів, де кожен має рівні права та можливості.
Міжнародний день людей з інвалідністю акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Показником цивілізованості та демократичності суспільства є його ставлення саме до людей з інвалідністю, а, отже, і найголовнішим напрямом соціальної політики у державі має стати повсякденна діяльність щодо усунення бар’єрів на шляху людей з інвалідністю до самореалізації, духовного та культурного зростання, гарантування доступу до якісної освіти та гідної роботи, впровадження європейських стандартів життя.
День, який підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав людей з обмеженими можливостями й їхньої участі в життя суспільства.