Уповноважений із захисту державної мови

Дата: 01.07.2022 16:54

Фото без опису?16 липня 2022 року набирає чинності частина 6 статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, яка вимагає використання державної мови на вебсайтах та у соціальних мережах.

Відтак інтернет-представництва (в тому числі вебсайти, вебсторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, мають виконуватися державною мовою.

Відповідно до закону поряд з версією інтернет-представництв, виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами, однак українськомовна версія повинна завантажуватись за замовчуванням для користувачів України та мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії.