Важлива інформація!!!

Дата: 28.07.2022 16:33

Фото без описуДо уваги громадян! 29 липня – останній день сплати задекларованих податкових зобов’язань

Головне управлінні ДПС у Закарпатській області нагадує, що триває щорічна кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.

Декларуванню підлягають доходи, отримані від осіб, що не є податковими агентами, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи. У разі отримання неоподаткованих доходів громадяни, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 20 липня 2022 року. Податкову декларацію можна подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС Електронний кабінет, який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна та сплати податків та зборів у строк 2022 року.

Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, необхідно сплатити не пізніше 29 липня 2022 року.

Звертаємо увагу, що згідно вимог Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:

- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- спадщина від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- додаткове благо, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи.